Д-р Дечо Дечев коментира оставката си: Няма политически натиск. Болницата е

...
Д-р Дечо Дечев коментира оставката си: Няма политически натиск. Болницата е
Коментари Харесай

Д-р Дечо Дечев: Има апетити към болница Св. Иван Рилски

Д-р Дечо Дечев разяснява оставката си: 

" Няма политически напън. Болницата е за образец в бранша и е обикновено да има апетити към нея ", сподели шефът на болница „ Св. Иван Рилски “ доктор Дечо Дечев в изказване във връзка оставката му, съобщи БТВ.

Днес започнаха и митинги на медиците в лечебното заведение. Те настояват, че оставката на доктор Дечев е поради политически натиск.

“Искам да помоля всички да продължим работа, тъй като чакат пациенти. Имаме увещание от премиера, че до час и половина ще имаме отговор на поставените ни въпроси ”, добави доктор Дечев.

Той акцентира, че натискът е по-скоро по персонални ползи и от хора, които не са на равнище министър.
Директорът на болница „ Св. Иван Рилски “ в София е подал молба за овакантяване.

“Болницата приключи годината с близо 4 млн. лева облага, макар “помощта ” на Министерството на здравеопазването в подобен смисъл, че тя не беше предпочитана за тях, съдейки по това, че не получи финансови средства за планове, за които е кандидатствала. 

През този интервал от ноември, когато се обединихме с Белодробната болница “Св. София ”. Ние погасихме просрочени отговорности на пулмологията в размер на към 1,5 млн. лева със лични средства успяхме да поправяме и заплатите им, като в този момент те са два пъти по-високи от преди ”, сподели доктор Дечев.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР